Zrozumienie problemów z Mozilla Thunderbird

Zrozumienie problemów z Mozilla Thunderbird

Mozilla Thunderbird(https://programy.net.pl/program,mozilla-thunderbird.html) to darmowy klient poczty e-mail o otwartym kodzie źródłowym, menedżer treści, czytnik wiadomości, agregator RSS, komunikator internetowy i przeglądarka oparta na kodzie Mozilli. Projekt był początkowo wzorowany na odnoszącej sukcesy przeglądarce internetowej Firefox. Mozilla utrzymuje również i wydaje widelec dla rodziny przeglądarek Google Chrome o nazwie Google Toolkit.

Ta aplikacja używa do działania bazy kodu Mozilli. W związku z tym można porównać funkcjonalność Mozilla Thunderbird z funkcjonalnością Google Chrome lub Microsoft Explorer. Oferuje obsługę dodatków podobną do Firefoksa z dodatkowymi funkcjami, które są specyficzne dla technologii Mozilli. Zauważono jednak, że Thunderbird nie oferuje takiego samego poziomu dostosowania, jak pozostałe dwie przeglądarki. To chyba główna wada aplikacji – brakuje w niej kilku istotnych funkcji i opcji, które oferują inne przeglądarki.

Istnieje wiele problemów, których Mozilla Thunderbird nie ma tak jak inne przeglądarki. Główny problem związany jest z brakiem dodatków. Oznacza to, że można zainstalować tylko podstawowe dodatki dostępne wraz z oprogramowaniem. Chociaż możliwe jest zainstalowanie niektórych zaawansowanych funkcji, ta opcja musi być włączona zgodnie z preferencjami użytkownika. Utrudnia to programistom dodatków i użytkownikom tworzenie i dostosowywanie narzędzi.

Rozszerzeniem, które może dodawać funkcje, takie jak przycisk tworzenia Thunderbirda, przekazywanie dalej, zapisywanie wersji roboczych i ukrywanie wersji roboczych, jest dodatek My Email Add-onlet. To konkretne rozszerzenie pomaga użytkownikowi zarządzać folderem poczty Thunderbirda w sposób lepszy niż domyślny kalendarz i książka adresowa Thunderbirda. Jedynym problemem jest to, że nie działa z Outlook Express. Istnieje kilka innych rozszerzeń dla Thunderbirda, które pomagają użytkownikowi lepiej zarządzać pocztą.

Mozilla Thunderbird ma własną wersję Microsoft Exchange. Wiadomości e-mail Mozilla Thunderbird są zorganizowane w standardowym formacie programu Outlook, aw skrzynce odbiorczej jest dużo miejsca na przechowywanie dodatkowych folderów i wiadomości e-mail. Jeśli nie czujesz się zbyt dobrze z tym aspektem Thunderbirda, możesz dodać dodatkowe moduły, które pomogą Ci tworzyć foldery i lepiej organizować wiadomości e-mail. Istnieje również opcja ukrycia głównego okna, aby można było zobaczyć folder poczty bez jego otwierania.

Trzecia kwestia dotyczy bezpieczeństwa i prywatności użytkownika. Korzystanie z Thunderbirda ma wiele zalet, które sprawiają, że jest to godna polecenia opcja w porównaniu z innymi przeglądarkami. Na początek umożliwia użytkownikowi przeglądanie wszystkich e-maili w jednej skrzynce odbiorczej. Jest to bardzo przydatne dla ludzi biznesu, którzy używają wielu kont e-mail do celów biznesowych i osobistych. Pozwala także użytkownikowi przeglądać zawartość każdej wiadomości e-mail w skrzynce odbiorczej bez otwierania jej i czytania. Nowsze wersje dodały kilka zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, które są pomocne dla użytkowników, a te funkcje obejmują umieszczanie haseł w wiadomościach e-mail i mają funkcję wysyłania odpowiedzi na wiadomość od nadawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.